Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë jep dorëheqjen nga politika

Prishtinë | 12 Qer 2021 | 18:51 | Nga Ekonomia Online

Gjatës fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeparlamentari i Parlamentit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi, ka njoftuar dorëheqjen.

“Kam zgjedhur sot se s’ka më mirë se 30 vjetori i partisë dhe fitorja e mandatit të tretë që të deklaroj këtu para jush se në 9 shtator që fillon legjislatura e re nuk do të ushtroj më mandatin që më ka dhënë PS në qarkun e Fierit dhe se nuk do të jem në asnjë organ të zgjedhur të familjes sime që më ka dhënë kaq shumë në 30 vjet”, tha Ruçi në fjalën e tij.

Të ngjashme