13 të vdekur nga Coronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit

Prishtinë | 21 Shk 2021 | 17:50 | Nga Ekonomia Online

13 persona kanë vdekur nga koronavirusi në Shqipëri gjatë 24 orëve të fundit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se nga 4.013 testime, 1.184 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 796 pacientë, duke çuar në 63.329 numrin e të shëruarve që nga fillimi i pandemisë. MSH-ja ka njoftuar se në Shqipëri deri më tani janë regjistruar 1.666 të vdekur, 100.246 të infektuar dhe 440.490 raste pozitive.

Të ngjashme