15 raste pozitive me Covid-19 në Shqipëri

Prishtinë | 09 Kor 2021 | 16:37 | Nga Ekonomia Online

15 raste të reja dhe asnjë humbje jete është bilanci i 24 orëve të fundit nga Covid 19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet e reja janë identifikuar nga 2 mijë e 108 testime të kryera, ku kanë rezultuar pozitivë 4 raste në Tiranë, 4 raste në Peqin, 3 raste në Fier, 2 raste në Lushnje, 1 rast në Lezhë, 1 rast në Vlorë.

Aktualisht janë 81 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin. Në Spitalin Infektiv po marrin trajtim spitalor të specializuar 6 pacientë.

Janë shëruar 6 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 130,043 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (9 Korrik 2021)
Raste të reja ditore 15
Të shëruar në 24 orë 6
Të shtruar në spitale 6
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 2108

Testime totale 828,621
Raste pozitive 132,580
Raste të shëruara 130,043
Raste Aktive 81
Humbje jete 2,456

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 29
Elbasan 12
Fier 11
Korçë 9
Shkodër 6
Vlorë 6
Lezhë 3
Durrës 2
Gjirokastër 2
Kukës 1.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme