18 të vdekur e 801 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Prishtinë | 04 Dhj 2020 | 16:40 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale e Shqipërisë ka konfirmuar se në 24 orët e fundit 18 persona kanë vdekur me COVID-19.

Derisa janë regjistruar 801 raste të reja me COVID-19 nga 2,264 testime.

Rastet janë nga këto qytete:

349 raste në Tiranë, 49 raste në Vlorë, 41 raste në Lushnje, 39 raste në Lezhë,

32 raste në Shkodër dhe Korçë, 31 raste në Tepelenë, 23 raste në Berat dhe Gjirokastër,

22 raste në Librazhd, 20 raste në Krujë dhe Mat, 16 raste në Durrës dhe Dibër,

15 raste në Tropojë, 10 raste në Has, 9 raste në Devoll dhe Kuçovë, 8 në Kukës,

7 në Malësi e Madhe, 6 raste në Elbasan dhe Mallakastër, 4 raste në Gramsh,

3 raste në Fier dhe Delvinë, 2 raste në Kavajë, Pukë, Bulqizë, 1 në Kurbin, Sarandë.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 490 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 20.974 që nga fillimi i epidemisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme