25 të vdekur dhe 62 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni të Veriut

Prishtinë | 03 Maj 2021 | 16:48 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve nga virusi COVID-19 kanë humbur jetën 25 persona ndërsa janë shëruar 62 raste të reja.

Gjithashtu, gjatë 24 orëve janë shëruar edhe 398 pacientë nga COVID-19, njofton Klan Kosova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni të Veriut, numri total i të infektuarve është 152 mijë e 747 njerëz, të shëruar janë 133 mijë e 871, raste të vdekjes janë 4 mijë e 961 kurse vazhdojnë të mbesin edhe 13 mijë e 915 raste aktive me virusin korona.

Të ngjashme