’50 mijë euro ose të zhdukim’, pranga tre vëllezërve për gjobëvënie

Prishtinë | 06 Gus 2019 | 11:16 | Nga Ekonomia Online

Tre vëllezër u arrestuan pasi akuzohen se nëpërmjet kërcënimeve i kërkonin një personi 50 mijë euro.

Në kuadër të operacionit “BROTHERS”, Sektori i Krimeve të Rënda ndaj Jetës dhe Pronës në DVP Tiranë, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda Tiranë, u arrestuan Xhekson, Eugert, Aleks Titini, 23 dhe 32 vjeç, të tre lindur në Dibër dhe banues në Tiranë.

Nga hetimet e deritanishme ka rezultuar se këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, kanë tentuar t’i marrin në formë gjobe një shumë prej 50 mijë euro një shtetasi, nëpërmjet kërcënimeve të vazhdueshme për jetën e tij dhe të familjarëve, raporton Lapsi.al.

Të ngjashme