8 të vdekur e 256 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 18:30 | Nga Ekonomia Online

Në 24 orët e fundit në Shqipëri kanë vdekur 8 persona ndërkaq janë shënuar 256 raste të reja si pasojë e COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 565 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 95,600 që nga fillimi i epidemisë.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 256 pacientë, 18 në terapi intensive, nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

Të ngjashme