82 vjet burg për dhunuesit e Ziadin Selës

Prishtinë | 05 Kor 2018 | 12:03 | Nga

Një gjykatë në Shkup ka dënuar 7 persona me 82 vjet burg, për dhunën e ushtruar ndaj politikanit shqiptar, Ziadin Selës, pas seancës së Kuvendit të Maqedonisë, më 27 prill 2017.

Për tentim vrasjen e Selës, sipas aktakuzës së re të akuzuar janë Kire Georgievski, Oliver Oshavkovski, Nikollçe Dimitrievski, ALeksandar Janeveski-Toshta, Andrej Micov, Nikolla Vojminovski dhe Kosta Dellov.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme