Aksident i rëndë në aksin Elbasan-Peqin, 4 të vdekur dhe 1 të plagosur

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 15:58 | Nga Ekonomia Online

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në aksin Elbasan-Peqin.Sipas TCH, nga ky aksident kanë vdekur 4 persona dhe 1 është plagosur.

Mësohet se forcave zjarrëfikëse u është dashur të presin mjetet për të nxjerrë trupat.

Sipas policisë njëri prej automjeteve ka rrëshkitur për shkak të një vese shiu dhe ka zënë rrugën duke përfshirë edhe të tjerët në aksident.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme