Aleanca për Shqiptarët do të votojë pro marrëveshjes për emrin

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 12:51 | Nga

Aleanca për Shqiptarët e përshëndet marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë për emrin dhe se kjo marrëveshje është në vijë me politikat e ASH-së, këtë e deklaroi deputeti i kësaj partie, Syria Rashidi,

“Kuptohet se edhë në procedurat e mëtejme në Kuvend ne si Aleancë për Shqiptarët do ta mbështesim këtë marrëveshje”, tha deputeti i ASH-së, Syria Rashidi.

Rashidi tha se si ASH do bëjnë thirrje edhe për daljen e qytetarëve në referendum.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme