Ambasadori rus në Beograd: Serbia mund të llogaris në Rusinë për çështjen e Kosovës

Prishtinë | 10 Sht 2020 | 14:13 | Nga Ekonomia Online

Serbia mund të llogaris në mbështetjen e Rusisë për të zgjidhur çështjen e Kosovës dhe çështje të tjera ndërkombëtare dhe bilaterale.

Kështu tha ambasadori rus në Serbi, Aleksandar Bocan-Kharchenko.

“Këtë mëngjes, presidentët e vendeve tona biseduan në telefon dhe edhe një herë u theksua dhe nënvizua kënaqësia me zhvillimin e bashkëpunimit dypalësh,” tha Bocan-Kharchenko, sipas një deklarate nga Ministria Serbe e Mbrojtjes, raporton Tanjug.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme