Ambasadorja amerikane në Shqipëri: Rol të madh në kapjen e drogës luajti edhe DEA

Prishtinë | 18 Maj 2021 | 13:34 | Nga Ekonomia Online

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, ka reaguar për kapjen e 400 kilogramëve kokainë në Kosovë.

Kim ka shkruan se kapja e drogës ditën e djeshme erdhi si rezultat i bashkëpunimit të ngushtë mes Shqipërisë, Kosovës, Italisë dhe SHBA-ve.

Diplomatja amerikane tha se në aksion kanë luajtur rol të madh edhe Agjencia Federale e Anti-Drogës të Shteteve të Bashkuara të Amerikës (DEA), si dhe Struktura e Posaçme kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në Shqipëri të njohur (SPAK).

Të ngjashme