Arrestohen 2 gazetarë në Tiranë

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Pak orë pas aksionit blic të forcave RENEA, i nisur që prej mëngjesit të sotëm publikohen edhe detajet e para.

Janë arrestuar 8 persona, punonjës të administratës në Elbasan si dhe janë shpallur në kërkim 4 të tjerë.

Mediat raportojnë se janë arrestuar edhe dy gazetarë.

Nuk ka ende një informacion të detajuar në lidhje me arrestimet, por raportohet se ata punonin në Tiranë dhe ishin pjesë e administratës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme