Arrestohen 2 inspektorë tatimesh në Shkodër, një në kërkim

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 11:20 | Nga Ekonomia Online

Arrestohen 2 inspektorë të taksave në bashkinë e Shkodrës.

Mësohet se janë vënë në peranga Bledar Plori dhe Isa Mandi, ndërsa është shpallur në kërkim Denis Hoxha.

Arrestomi i tyre është bërë pasi akuzohen për korrupsion pasiv. Nga të dhënat e para ata akuzohen për një skemë korrupsioni me bizneset në plazhin e Velipojës

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme