Arrestohet burri i dhunshëm nga Mirdita që rrihte gruan në sy të fëmijëve

Prishtinë | 13 Kor 2019 | 10:01 | Nga Ekonomia Online

Një 46-vjeçar u arrestua nga policia pasi ushtronte dhunë ndaj bashkëshortes së tij në prani të fëmijëve. Gruaja, ka njoftuar policinë pas dhunës sistematike nga bashkëshorti i saj, A.SH banues në Mirditë, dhunë fizike dhe psikologjike. Burri kërcënonte se do ta vriste gruan, skena të dhunshme në prani të fëmijëve të cilët janë terrorizuar nga dhunë e vazhdueshme.

Pas denoncimit, policia vuri në pranga 46-vjeçarin dhe u sekuestruan një armë zjarri kallashnikov dhe municion luftarak.

Shërbimet e Policisë shkuan në banesën e A.SH, ku gjatë kontrollit gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri kallashnikov dhe një sasi fishekësh luftarak

AI do të hetohet nga Prokuroria e Lezhës për veprat penale “Dhunë në familje” dhe “Prodhim dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme