Arrihet marrëveshja Shqipëri – Hungari për certifikatën e vaksinimit

Prishtinë | 08 Qer 2021 | 15:54 | Nga Ekonomia Online

Është arritur marrëveshja e parë mes Shqipërisë dhe Hungarisë për njohjen e ndërsjelltë të certifikatave të vaksinimit.

Shqipëria dhe Hungaria pritet të hapin kufijtë për lëvizjen e lirë mes dy vendeve, duke përfshirë edhe arsyet e turizmit. Kjo marrëveshje është arritur gjatë takimit Rama-Orban në Budapest ditën e sotme.

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ndodhet në Hungari ku ka nisur një vizitë zyrtare me ftesë të Kryeministrit Viktor Orban.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme