“Bashkëpunimi ushtarak midis Rusisë dhe Serbisë nuk dëmton sigurinë e Ballkanit”

Prishtinë | 01 Kor 2019 | 15:14 | Nga Ekonomia Online

Bashkëpunimi tekniko-ushtarak midis Rusisë dhe Serbisë nuk dëmton situatën e sigurisë në Ballkan apo në Evropë.

Kësisoj ka deklaruar ambasadori i ri i Rusisë në Serbi, Alexander Bocan-Harchenko.

“Është e rëndësishme që kjo të mos keqkuptohet dhe se bashkëpunimi midis Rusisë dhe Serbisë të mos interpretohet në mënyrë jo të drejtë. Ajo që Serbia bën, në të cilën e ndihmojmë, nuk e dëmton sigurinë e Ballkanit apo të Evropës” , shtoi ai, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme