Begaj dënon aneksimin e territorit ukrainas nga Rusia

Prishtinë | 30 Sht 2022 | 17:56 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, ka reaguar për aneksimin e territoreve ukrainase nga Rusia.

Begaj dënon me forcë shkeljen e përsëritur të integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë, teksa e quan lajm të keq për paqen dhe rendin botëror, veprimin e fundit të Rusisë.

“Dënoj me forcë shkeljen e përsëritur të integritetit territorial të Ukrainës nga ana e Rusisë. Sfida e hapur dhe flagrante e Rusisë ndaj ligjeve dhe komunitetit ndërkombëtar është lajm i keq për paqen dhe rendin botëror”, shkruan Begaj në Twitter.

Të ngjashme