Berisha tregon kur do të mbahet protesta e radhës

Prishtinë | 09 Jan 2022 | 15:15 | Nga Ekonomia Online

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar sot para Selisë Blu se protesta të radhës pas asaj të 8 janarit do të ketë, por se kur kjo do të vendoset në një moment të dytë “kur të jetë koha më e përshtatshme.”

Duke folur para gazetarëve, Berisha vijoi të theksonte se protesta e djeshme ishte paqësore ndërsa akuzoi kryedemokratin Lulzim Basha se është duke bashkëpunuar me kryeministrin Edi Rama.

“Do të mbahet protesta e radhës, por gjithçka do të jetë në funksion të interesit të tyre dhe kur të gjykohet koha më e përshtatshme. Kjo është selia e PD, ata të cilët, këtu e kam më të gjerë, ata që pranojnë për kryetar të PD, kryetarin e emëruar nga Edi Rama me policë, bëjnë një akt destabilizues ndaj Shqipërisë. Ai nuk mund të pranohet.”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme