Bosnja raporton 304 raste të reja me Coronavirus dhe katër vdekje

Prishtinë | 12 Sht 2020 | 14:32 | Nga Ekonomia Online

Në Bosnjë dhe Hercegovinë (BH), 304 raste të reja të infektimit me coronavirus dhe katër të vdekur janë regjistruar në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të publikuara në institucionet shëndetësore të njësisë.

Rreth 1,228 mostra u raportuan në Institutin e Shëndetit Publik të Federatës së BH, nga të cilat 246 ishin pozitive për coronavirus. Një vdekje u raportua në Institutin e Shëndetit Publik të Federatës së BH-së.

Prania e coronavirusit u konfirmua në 58 persona në Republikën e Serbe në 24 orët e fundit, që nga raporti i fundit mbi situatën epidemiologjike.

Këta janë 29 meshkuj dhe 29 femra, nga të cilët 14 janë më të rinj, 38 janë të moshës mesatare dhe gjashtë janë më të vjetër.

Në 24 orët e fundit, tre vdekje janë raportuar në Institutin e Shëndetit Publik – dy burra dhe një grua, të moshuar nga Kozarska Dubica, Novi Grad dhe Foça.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme