Brnabiq merr pjesë në konferencën për Kosovën

Prishtinë | 23 Mar 2018 | 09:23 | Nga

Kryeministrja serbe, Ana Brnabiq do të marrë pjesë sot në konferencën shkencore ndërkombëtare “Kosova dhe Metohija: “Sui Generis ose precedent në marrëdhëniet ndërkombëtare”.

Konferenca, siç është njoftuar nga Qeveria e Serbisë, organizohet nga e ashtuquajtura Zyre Serbe për Kosovën dhe Instituti për Politikë dhe Ekonomi Ndërkombëtare në Beograd.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme