Covid-19, 46 të vdekur në Maqedoni dhe 433 raste të reja

Prishtinë | 29 Pri 2021 | 17:40 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit nga 2.423 testime janë regjistruar 433 raste të reja.

Në të njëjtën periudhë janë shëruar 641 pacientë dhe 46 të tjerë kanë humbur jetën.

Prej pacientëve të vdekur, 15 janë nga Shkupi, nga 3 të vdekur ka në Manastir, Shtip, Koçani dhe Veles, nga dy në Prielp, Strumicë, Gostivar, Negotinë dhe Kumanovë dhe nga një në Kavadar, Tetovë, Ohër, Resnjë, Radovish, Berovë, Demir Hisar, Makedonski Brod dhe Gjevgjeli.

Momentalisht në Maqedoni ka 15.013 raste të reja ndërsa që nga fillimi i pandemisë me COVID-19 janë diagnostifikuar 152.002 pacientë, ndërsa prej tyre 132.171 janë shëruar dhe 4.818 kanë humbur jetën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme