Daçiq: Kosova është Jerusalemi serb

Prishtinë | 20 Mar 2018 | 21:55 | Nga

Ministri serb i Punëve të Jashtme të Serbisë Ivica Daçiq, sot në një takim me ambasadoren izraelite në Beograd Alon Fisher Kam lidhur ka folur me përgatitjet për kremtimin e 70 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Izraelit, ka thënë se Serbia gjithmonë e ka përkrahur dhe kuptuar popullin hebraik dhe ka përsëritur se “Kosova është Jerusalemi serb”, njofton agjencia serbe lajmeve beta.

Daçiq, ka thënë se “Serbia e kupton Izraelin dhe se “Kosova është Jerusalemi serb” dhe se është e nevojshme që serbët e hebrenjtë të punojnë bashkë për të përparuar edhe më tej marrëdhëniet e dy vendeve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme