Daçiq: Pa Asociacionin, nuk ka marrëveshje të Brukselit

Prishtinë | 27 Shk 2018 | 08:39 | Nga

Ministri i Jashtëm serb,  Ivica Daçiq tha se është gati të tërheqë nënshkrimin e tij nga marrëveshjet e Brukselit, nëse nuk formohet  Asociacioni i Komunave Serbe në Kosovë.

“Unë e nënshkrova marrëveshjen e Brukselit. Kurrë nuk do të nënshkruanim  nëse gjëja kryesore në të nuk do të ishte Asociacioni. Nëse kanë kaluar pesë vjet që nga nënshkrimi dhe nuk ka asgjë nga ajo gjë , unë pyes se përse shërben marrëveshja “, tha ai për TV Happy.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme