Daçiq takohet me ambasadorin e ri rus, flasin për Kosovën

Prishtinë | 23 Kor 2019 | 14:21 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq ka pritur sot në takim ambasadorin e ri rus në Beograd, Aleksandar Bocan-Harçenko, me rastin e emërimit të tij.

Daçiç i ka uruar mirëseardhje ambasadorit dhe një mandat diplomatik të suksesshëm në Beograd dhe shprehu kënaqësinë e tij se “ai, si njohësi më i mirë i rajonit tonë, do të përfaqësonte Federatën Ruse në Serbi”.

Raportohet se temë e takimit ka qenë edhe Kosova, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme