Demokratët e Shqipërisë vendosin të mos bojkotojnë Kuvendin

Prishtinë | 28 Maj 2018 | 15:25 | Nga

Partia Demokratike ka vendosur se nuk do të ketë bojkot të Kuvendit.

Vendimi në fjalë është marrë gjatë mbledhjes së sotme të Grupit Parlamentar të PD-së, i cili nisi punimet në orën 12:00, raporton Shekulli.

Kryefjala e debatit mes deputetëve ishte “bojkoti i parlamentit, ose jo”. Pas shumë diskutimeve dhe shqyrtimit të propozimeve nga ana e demokratëve që kërkuan bojkot, u vendos të mos ndodhë një gjë e tillë.

Në fund, kjo forcë politike ka vendosur që të vijojë protestat për dorëheqjen e Xhafajt, dhe kundër asaj që e quan “qeveri e krimit”, deri më datën 28 qershor.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme