Deri tani 52 të shëruar në Shqipëri nga Coronavirusi

Prishtinë | 31 Mar 2020 | 11:43 | Nga Ekonomia Online

Ndërkohë që numri i viktimave në Shqipëri nga koronavirusi u rrit në 13, ministria e Shëndetësisë dha edhe një lajm të mirë.Gjatë 24 orëve të fundit janë 8 pacientë të shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve nga COVID-19 në 52.

Ndërkohë harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë, Durrës, Shkodër, Mirditë dhe Korçë, përveç rasteve të zbuluar për të cilat po kryhet hetimi epidemiologjik dhe ku po punohet me shumë intesitet nga epidemiologët për gjurmimin e kontakteve të rasteve pozitive dhe ndërprerjen e zinxhirit të transmetimit të infeksionit.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:

– Tiranë 129 raste
– Durrës 26 raste
– Lushnje 4 raste
– Elbasan 5 raste
– Fier 23 raste
– Kavajë 4 raste
– Rrogozhinë 2 raste
– Korçë 15 raste
– Vlorë 5 raste
– Shkodër 8 raste
– Lezhë 5 raste
– Berat 1 rast
– Has 2 raste
– Krujë 5 raste
-Tropojë 4 raste
– Pukë 3 raste
– Mirditë 2 raste

Të ngjashme