“Dhimbje e madhe për 45 jetët e humbura të shqiptarëve”- Olta Xhaçka reagon për aksidentin tragjik në Bullgari

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 08:18 | Nga Ekonomia Online

45 persona nga Maqedonia e Veriut kanë humbur jetën teksa autobusi me të cilin po udhëtonin shpërtheu në flakë në Bullgari.

Për këtë ngjarje të rëndë ka reaguar edhe ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka.

Xhaçka përmes një postimi në twitter ka shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave dhe shkruan se Shqipëria ndodhet pranë Maqedonisë së Veriut në këtë moment të vështirë.

Xhaçka konfirmon se 45 viktimat janë shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Postimi i plotë:

Të ngjashme