Dhuna në PD, Basha sot në Prokurori

Prishtinë | 14 Jan 2022 | 09:19 | Nga Ekonomia Online

Sot në Prokurorinë e Tiranës, për protestën e 8 janarit, do të dëshmojnë Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi.

Kjo dëshmi e tyre, vjen një ditë pas asaj të ish-kryeministrit, Sali Berisha dhe deputetit Flamur Noka.

Ata do të pyetën për aktet e dhunës që ndodhën gjatë asaj proteste, si dhe në lidhkje me akuzat se brenda selisë së Partisë Demokratike ka pasur persona të armatosur dhe me precedent penal.

Kryetari i PD-së dhe Sekretari i Përgjithshëm do të merren në pyetje edhe rreth mjeteve të fortave dhe përdorimit të bombolave kundër zjarrit, nga persona që ndodheshin brenda selisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme