“Dialogu s’do të thotë gatishmëri e Serbisë për ta njohur Kosovën”

Prishtinë | 28 Kor 2017 | 13:02 | Nga

Iniciativa për të filluar një dialog të brendshëm për çështjen e Kosovës nuk do të thotë gatishmëri që Serbia të njohur Kosovën si shtet të pavarur, por për t’u marrë me propozime për të parë zgjidhjen përfundimtare të problemit.

Kështu ka deklaruar për agjencinë serbe të lajmeve Tanjug, kryetari i Komisionit Parlamentar serb për Kosovën, Milovan Drecun, transmeton lajmi.net.

Sipas tij, propozimi i Serbisë për zgjidhjen e problemit të Kosovës duhet paraqitur shqiptarëve dhe bashkësisë ndërkombëtare, për të hapur bisedime rreth kësaj çështjeje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme