Digjet shtëpia, vdes 80 vjeçari në Maqedoni

Prishtinë | 21 Dhj 2019 | 10:28 | Nga Ekonomia Online

Dje rreth orës 23:00 zjarri ka kapluar një shtëpi në Veles të Maqedonisë së Veriut, ku si pasojë jetën ka humbur një 80 vjeçar, pronarë i shtëpisë.

Nuk dihen shkaqet e zjarrit, raporton Alsat.

Nga ekipi i zjarrfikësve të Velesit njoftojnë se zjarri është lokalizuar tërësisht dhe se nuk ka rrezik për shtëpitë në afërsi ndërsa shtojnë se po punohet për pastrimin e plotë të terrenit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme