Drecun: Kosova ende nuk po i ndjekë penalisht krimet kundër serbëve

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 12:46 | Nga

Kryetari i Komisionit parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun, tha të hënën se institucionet e Kosovës ende nuk po i ndjekin penalisht krimet kundër serbëve dhe nuk kanë mbrojtur popullin serb dhe pronën e tyre.

Drecun e tha këtë duke komentuar deklaratën e shefes së EULEX-it, Aleksandar Papadopoulou, sipas së cilës “pas 10 vjetësh suksesi më i madh i misionit është të largohet nga Kosova” dhe se Kosova mund të zbatojë vetëm ligjet dhe drejtësinë, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme