Drogë në banesë, arrestohet 44 vjeçari

Prishtinë | 14 Tet 2019 | 09:42 | Nga Ekonomia Online

Një person është arrestuar si dhe janë sekuestruar 26 kg kanabis. Uniformat blu bëjnë me dije se në pranga është vënë B. M., 44 vjeç, banues në fshatin Nojë, Krujë. Gjatë kontrollit të ushtruar përreth banesës së tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 26 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sativa. 

“Goditet një tjetër rast i prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike. Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “NOJA 3”.

Operacioni nga Policia e Krujës në bashkëpunim me DVP Durrës dhe F.L.O, nën drejtimin e Prokurorisë së Krujës. Sekuestrohen rreth 26 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa. Arrestohet poseduesi i lëndës narkotike.

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë dhe në bashkëpunim me shërbimet e DVP Durrës e F.L.O,  finalizuan me sukses operacionin policor të koduar “NOJA 3”.

Mbi bazën e informacioneve të marra në rrugë operative u bë i mundur lokalizimi, kapja dhe arrestimi i shtetasit B. M., 44 vjeç, banues në fshatin Nojë, Krujë.

Gjatë kontrollit të ushtruar përreth banesës së tij, u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale rreth 26 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Sativa. 

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, njofton policia.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme