“E tradhtuat Kosovën”, protestë para Kuvendit të Serbisë

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 08:44 | Nga Ekonomia Online

Disa dhjetëra qytetarë, kryesisht të krahut të djathtë, u mblodhën mbrëmë para Kuvendit të Serbisë për të protestuar siç raportohet rreth ngjarjeve të djeshme në veri të Kosovës ku pati tensione pas aksionit policor kundër kontrabandës.

Qytetarët u mblodhën në rrethojat para hyrjes në Kuvendin e Serbisë dhe brohoritën “Kosova është zemra e Serbisë”, “Shko në Kosovë”, “E tradhtuat Kosovën”, përcjell Tanjug raportimet e Nova.rs.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme