Edi Rama: Mbi 18 mijë spanjollë vizituan Shqipërinë nga janari deri në korrik të 2022

Prishtinë | 12 Gus 2022 | 16:03 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka bërë të ditur se nga janari e deri në korrik të këtij viti, 18,820 turistë spanjollë e kanë vizituar Shqipërinë.

Sipas tij, edhe mediat e një gjiganti të turizmit sikur Spanja, i japin zë bukurive e traditës së Shqipërisë.

“Edhe mediat e një gjiganti të turizmit si Spanja i japin zë bukurive e traditave të Shqipërisë, ku kulinaria jonë përshkruhet si një kombinim fantastik i kuzhinës mesdhetare dhe asaj ballkanike, mes shijeve e aromave të peshkut, erëzave e vajit të ullirit, në faqet e revistës spanjolle ‘The Mediterranean Lifestyle’”.

Të ngjashme