Edi Rama ngushëllon familjen e mjekut Drini

Prishtinë | 10 Dhj 2020 | 08:31 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar për vdekjen e mjekut të njohur Drini Dobi.

Ai me anë të një statusi në Facebook Rama ka ngushëlluar familjen dhe miqtë e të ndjerit.

“Doktor Drini Dobin nuk e kam njohur personalisht nga afër, por kam dëgjuar për të fjalët më të mira nga të gjithë dhe pamjen e tij të butë e kujtoj mirë. Së fundmi kam ndjekur përmes ministres, Ogertës, ecurinë e përballjes së tij me Armikun e Padukshëm, e më pas vështirësinë e madhe të krijuar nga ndërlikimet që u shfaqën në gjendjen shëndetësore të mjekut të nderuar”.

“Është e madhe keqardhja për çdo jetë të humbur në harkun e këtij viti të pamëshirshëm ndaj shëndetit të njeriut, por humbja e shpëtimtarëve e kujdestarëve të jetës, siç ishte edhe Doktor Drini, krijon ndjesinë pështjelluese të një boshllëku të veçantë. Me këtë ndjesi e me lutjen që të prehet në paqe, i përcjell ngushëllimet e mia vëllazërore familjes, miqve e kolegëve të tij.Rrofshin dhe e kujtofshin gjithmonë”, ka shkruar ai, transmeton Klan Kosova.

Sipas mediave në Shqipëri mjeku Drini Dobi ka humbur jetën nga koronavirusi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme