Edi Rama pas kapjes së të dyshuarit të pestë të grabitjes në Rinas: Policia po godet krimin

Prishtinë | 23 Pri 2019 | 17:49 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka komentuar menjëherë pas kapjes së personit të pestë të dyshuar lidhur me rastin e grabitjes së javëve më parë në Aeroportin e Rinasit.

“Arrestohet edhe një autor tjetër i grabitjes së Rinasit, duke e ngushtuar më tej rrethin e keqbërësve falë punës intensive dhe profesionale të Policisë së Shtetit. E cila po provon se ka kaluar në një nivel të ri fuqie goditëse ndaj krimit, duke folur përditë me rezultate konkrete”,  ka shkruar Rama në Twitter, transmeton Klan Kosova.

Të ngjashme