Eksperti bullgar: Autobusi ka qenë duke lëvizur me 100 km/h

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 10:45 | Nga Ekonomia Online

Eksperti Bullgar, Vasko Pirgov që punon administrimin e rrugëve rajonale i ka thënë Televizionit Shtetëror Bullgar se autobusi që u aksidentua tragjikisht ka qenë duke lëvizuar me 100 km në orë.

Vasko Pirgov inxhinier i motorëve dha se ka qenë gabim njerëzor aksidenti ku vdiqën 46 qytetarë të Maqedonisë së Veriut, shkruan media bullgare 24chasa.

Ai ka thënë poashtu se ka arritur në vendin e aksidentit rreth orës 3:30 të mëngjesit dhe se rruga ka qenë në gjendje perfekte, nga autobusi ka qenë duke rrjedhur nafta, kaldaja ka qenë duke punuar dhe se zjarri ka filluar nga pjesa e përparme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme