Emmanuel Macron tregon shqip se çfarë mesazhi dha nga Beogradi

Prishtinë | 17 Kor 2019 | 14:27 | Nga Ekonomia Online

Presidenti francez, Emmanuel Macron, ka qëndruar gjatë dy ditëve në Beograd.

Nga atje ai ka folur edhe për të ardhmen ndërmjet dy shteteve fqinje Kosovës dhe Serbisë.

Mesazhin e tij në gjuhën franceze e ka shpërndarë gjatë ditës së sotme, por me mbishkrimin në gjuhën shqipe.

“Duhet të ndërtojmë së bashku paqen mes Serbisë dhe Kosovës. Mesazhi im nga Beogradi”, shkruan Macron poshtë videos së vendosur”

Të ngjashme