Fletarrestim për Nikolla Gruevskin

Prishtinë | 12 Nën 2018 | 19:02 | Nga Ekonomia Online

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë lëshoi fletarrestim për ish-kryeministrin e këtij vendi, Nikolla Gruevski, pas njoftimit nga Gjykata Penale se nuk ka mundur ta gjejë atë për t’i dorëzuar vendimin për t’u paraqitur në burg.

“Ju njoftojmë se Gjykata Themelore e Shkupit ka dhënë urdhër për arrestimin e Nikolla Gruevskit dhe të hënën, në orën 16:30, ka dorëzuar në Sektorin për Punë të Brendshme në Shkup urdhrin e arrestit. Menjëherë pas dorëzimit, policia vepron sipas kërkesës”, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme