Gjuriq me kritika të ashpra ndaj BE-së për Kosovën

Prishtinë | 04 Tet 2017 | 14:01 | Nga

Deklaratat nga Brukseli mbi Kosovën si një rast unik janë në konflikt frontal me logjikën dhe të vërtetën e thjeshtë dhe janë ofenduese ndaj popullit serb.

Kështu ka deklaruar drejtori i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën në qeverinë e serbisë, Marko Gjuriq.

“Në vend të cinizmit dhe frazave të pakuptimta, pres që BE të qartësojë shumë pyetje që Brukseli nuk përgjigjet sepse nuk ekziston ose sepse konsideron se Serbia nuk vlen të kërkojë ndonjë përgjigje,” tha ai, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme