Gjykata lë në burg protestuesit e opozitës

Tiranë | 19 Shk 2019 | 16:02 | Nga Ekonomia Online

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për gjashtë protestues të cilët ishin të pranishëm në tubimin e 16 shkurtit.

Ndërkohë që gjykata ka caktuar për shtatë qytetarët e tjerë masën e  “arrestit të shtëpisë” .

Ndërsa për gjashtë protestues u vendos masa “detyrim paraqitje”

Në masën e sigurisë “arrest në burg” mbeti Florenc Hoxha, Resul Daci, Ilir Hamedani, Saimir Rexhepi, Agim Peposhi dhe Ferit Daukthi.

Të ngjashme