Hahn dhe Vuçiq flasin për dialogun

Prishtinë | 26 Kor 2019 | 08:47 | Nga Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq është takuar mbrëmë me Komisionerin Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe negociatat e zgjerimit, Johannes Hahn.

Gjatë takimit ata kanë diskutuar bllokimin e dialogut Beograd-Prishtinë dhe gjendjen që pasoi dorëheqjen e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj.

Vuçiq tha se Serbia “me këtë rast, si gjithmonë, ka reaguar me qetësi dhe me përgjegjësi”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme