Hahn: Shtyrja e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, dëm i madh për BE-në

Prishtinë | 07 Nën 2019 | 12:14 | Nga Ekonomia Online

Komisioneri i BE-së për Zgjerim dhe Fqinjësi, Johannes Hahn tha se shtyrja e fillimit të negociatave të BE-së me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut  është një dëm i madh për besueshmërinë e Bashkimit Evropian.

Këto komente ai i bëri gjatë adresimit të fundit para Komisionit për Punë të Jashtme të Parlamentit Evropian si Komisioner për Zgjerimin dhe Politikën e Fqinjësisë së BE-së.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme