Ilir Meta i hap rrugën Bajram Begajt drejt Presidencës

Prishtinë | 04 Qer 2022 | 15:03 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nuk u bë pengesë për kandidaturën e Bajram Begajt.

Meta ka firmosur dekretin për lirimin nga detyra e Shefit të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë, si dhe nxjerrjen në lirim nga shërbimi aktiv në Forcat e Armatosura, të gjeneralmajor, Bajram Begaj.

Firmosja u bë në Stamboll ku dhe Meta ndodhet për vizitë.

Të ngjashme