Kamioni përplas për vdekje një shqiptare në Greqi

Prishtinë | 23 Jan 2022 | 16:14 | Nga Ekonomia Online

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Athinë-Patra, ku ka humbur jetën një 22 vjeçare shqiptare.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën nacionale Patra-Athinë kur 22-vjeçarja shqiptare është përplasur nga një kamion.

Ngjarja ka ndodhur kur e reja shqiptare e cila drejtonte makinën është përplasur me një mjet tjetër dhe pas përplasjes ajo ka dalë për të parë shkallën e dëmit dhe teksa ndodhej në rrugë ajo u mor përpara nga një kamion i madh duke e lënë të vdekur në vend, shkruajnë mediat greke.

Në vendngjarje kanë mbërritur policia e greke e cila ndërprerë qarkullimin për disa orë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme