Kërcënimi i Dodikut: Le të na sulmojë NATO, do të thërrasim edhe miqtë

Prishtinë | 14 Tet 2021 | 08:38 | Nga Ekonomia Online

Anëtari i Presidencës së BiH, Milorad Dodik tha të mërkurën se ata janë gati për konflikte të armatosura në Republikën Srpska dhe se në rast të një skenari të tillë, ata do t’i thërrisnin “miqtë” për t’i mbrojtur.

“Nëse është e nevojshme, ne do t’i mbrojmë edhe forcat tona. Nëse ata vijnë për të thënë se NATO do të ndërhyjë, ne do të kërkojmë ndihmën e miqve tanë të cilët na thanë qartë dhe me zë të lartë se ata kurrë nuk i lënë miqtë e tyre në baltë” tha Dodik një intervistë për Televizionin RS.

Ai nuk shpjegoi saktësisht se për cilët miq ndërkombëtarë e kishte fjalën.


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme