Kriza politike,Donald Lu takon Lulzim Bashën

Prishtinë | 09 Maj 2017 | 18:24 | Nga

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka nisur një takim me kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë Lulzim Basha. Ky takim është duke u mbajtur në selinë e PD-së.

Takimi në fjalë vjen në një moment tepër delikat.

Shqipëria është duke kaluar një krizë të thellë politike. Opozita ngul këmbë se nuk do të marrë pjesë në zgjedhje, për shkak se sipas saj maxhoranca është e inkriminuar dhe bashkëpunon me mafien dhe krimin, shkruan shekulli.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme