Kryemadhi: 85% e shqiptarëve refuzuan që të votojnë dje

Prishtinë | 01 Kor 2019 | 13:03 | Nga Ekonomia Online

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjate një dalje për mediet tha se 85% e shqiptarëve refuzuan që të votojnë edhe pse KQZ shkeli mbi 30 herë Kodin Zgjedhor që t’i largonin ankthin kryetarit të tyre.

“Në e kuptuam mesazhin refuzues të  85% të shqiptarëve. Ne duhet të punojmë shumë për rritjen ekonomike dhe të kthejmë shpresën e besimin tek shqiptarët. Shqiptarët dje shpëtuan veten dhe Shqipërinë nga monizmi”, tha Kryemadhi./ Top Channel

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme