Lezhë, do të shemben dy pallate u dëmtuan nga tërmeti

Prishtinë | 06 Shk 2020 | 13:23 | Nga Ekonomia Online

Tërmeti i 26 Nëntorit solli dëme të shumta edhe në qytetin e Lezhës, ku shumë pallate e banesa u shpallën të pabanueshme.Këshilli bashkiak i Lezhës në mbledhjen e jashtëzakonshme ka marrë vendimin për prishjen e dy pallateve në Lezhë. Pallatit 88 në lagjen Skënderbeg dhe pallati 4 katësh të cilët nga specialistët janë cilësuar si të rrezikshëm dhe nuk mund të ndërhyhet në rikonstruksionin e tyre.

Pas prishjes së dy pallateve në Lezhë do të nisin ndërtimi i dy pallateve të reja me fondet e siguruara nga bashkia e Lezhës, raporton Tch.

Gjithashtu në mbledhje u miratua edhe lista e tretë e familjeve përfituese të bonusit të qirasë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme